E Hënë, 07.22.2024, 05:11am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
::| LAJMI I FUNDIT
Më shumë
::| OPINONE-EDITORIALE
Më shumë
::| ZVICRA
Më shumë
::| INTERVISTË-PRESS
Më shumë
::| SHQIPTARËT
Më shumë
::| LAJME NDËRKOMBËTARE
Më shumë
::| POLITIKË
Më shumë
::| DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
Më shumë
::| PERSONAZH
Më shumë
::| ART KULTURË
Më shumë
::| DOSSIER
Më shumë
::| KËNDI I SHKRIMTARIT
Më shumë
::| HOLLYWOOD
Më shumë
::| AFORIZMA
Më shumë
::| GOSSIPE
Më shumë
::| SPORT
Më shumë
 
  
Gjithë lajmet
 
ZËRI I AMERIKËS - PETICIONI PËR SHKARKIMIN E GUVERNATORIT FULLANI
Intervistë me zotin ZIRKON DISHA, veprimtar i shoqërisë civile

E Shtunë, 08.16.2014, 07:23pm
Në Shqipëri vazhdon prej një jave nënshkrimi i një peticioni qytetar për shkarkimin nga detyra të guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Veprimtarët e shoqërisë civile besojnë se pas vjedhjes së 7 milionë dollarëve, zoti Fullani duhej të ishte dorëhequr nga posti. Prokuroria arrestoi 10 persona për këtë vjedhje, ndërsa këshilli drejtues i bankës nuk e shkarkoi guvernatorin. Organizatori i protestave dhe peticionit kundër vjedhjes së Bankës, Zirkon Disha, thotë se deri tani janë mbledhur mbi 9 mijë firma qytetarësh, dhe kur të kalojnë 20 mijë nënshkrime, peticioni do t'u dërgohet autoriteteve më të larta shtetërore për ta shkarkuar nga detyra zotin Fullani si përgjegjës për vjedhjen e Bankës së Shqipërisë
SË SHPEJTI PANAIRI I LIBRIT “ULQINI-2014”
Nga Prof. MURAT GECAJ publicist e studiues Tiranë

E Shtunë, 08.16.2014, 05:56pm

KOSOVA SËRISH NË BUXHETIN E SERBISË

E Shtunë, 08.16.2014, 05:52pm

TAHIR GJONBALAJ - PLAGËT E REJA TË PLAVË-GUCISË
Intervistoi: RAMIZ LUSHAJ

E Shtunë, 08.16.2014, 05:40pm
MENÇURIA
Nga DRITA LUSHI

E Shtunë, 08.16.2014, 05:33pm
Mençuria ka fytyrën e rrudhës së thellë,
Por mund të ketë dhe lëkurë të lëmuar gruaje;
Ajo mund të ketë mbi shpine vite sa një lis
EKIPI I ËNDRRAVE TË BASKETBOLLIT E ANULON VIZITËN NË AFRIKË

E Shtunë, 08.16.2014, 05:28pm

SKANDAL, SEKRETARI I KOKËDHIMËS OFRON PUNË, SI KËMBIM KËRKON SEKS ME 14 VJEÇARE - NEWS24 VIDEO EKSKLUZIVE SONTE NË ORËN 19

E Shtunë, 08.16.2014, 05:21pm

SULEJMAN REXHEPI - SHQIPTARËT MYSLIMANË NË MAQEDONI JANË KEQPËRDORUR

E Shtunë, 08.16.2014, 05:11pm

PAPA LUMTURON MARTIRËT FETARË TË KORESË

E Shtunë, 08.16.2014, 05:07pm

PAPA FRANÇESKU - HIQNI DORË NGA MATERIALIZMI

E Shtunë, 08.16.2014, 05:02pm

  » BREGDETI JUGOR DO TË RREGULLOHET ME KONKURS NDËRKOMBËTAR
  » I MBYTURI NË LIQEN ËSHTË HERO, AKTORI DHA JETËN PËR TË SHPËTUAR NJË FËMIJË
  » CIA - SERBIA KA PROBLEME ME KOSOVËN DHE BOSNJËN
  » MAQEDONI - U ARRESTUA NJË I AKUZUAR PËR KRIM TË ORGANIZUAR
  » INCIDENT NË VERIUN E MITROVICËS
  » GUSHT NË TIRANËPoezi të reja nga QAZIM SHEHU
  » FOTOT E FUNDIT TË ROBIN WILLIAMS - SHKREPUR 24 ORË PARA VDEKJES
  » HASHIM THAÇI PO BËN PRESION NDAJ GJYKATËS KUSHTETUESE
  » ILIR IKONOMI - HISTORIA RISHKRUHET PËRMES DEBATITIntervistoi: DALIP GRECA
  » POLICI SI NË KOHËN E GJYMRYKUTNga KOLEC TRABOINI 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]